Dobór technik tworzących podstawy systemu podporządkowany był trzem kryteriom: prostocie w wykonaniu, szybkości w nauczaniu i skuteczności w realnym zagrożeniu dającej szansę człowiekowi, który poznał KRAV MAGA lub KAPAP na wyjście z opresji, minimalizując ryzyko utraty zdrowia lub życia. Systemy są na co dzień sprawdzane i weryfikowane przez tych, którzy z racji wykonywanego zawodu zwalczają terroryzm i dbają o bezpieczeństwo innych ludzi w różnych miejscach świata.

Poznawane techniki ukazują systemy Krav Maga i Kapap, które w bezpiecznej formie mogą być ćwiczone w sekcjach uczących skutecznej samoobrony na różnym poziomie zaawansowania. Jednocześnie są one znakomitą bazą do rozwijania umiejętności w walce wręcz….”

 

 

SZKOLENIA ORGANIZOWANE SĄ DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH ORAZ W GRUPACH SZKOLENIOWYCH
ZAPRASZAMY OSOBY CYWILNE ORAZ SŁUŻBY MUNDUROWE
Każdy uczestnik szkolenia KAPAP Military, podczas treningu wyposażony jest w broń krótką pozbawioną cech bojowych. Treningi są przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia.

 

 

 

SZKOLENIA SPECJALNE

Programy szkoleń specjalnych są oparte na izraelskim systemie KAPAP.

Programy te są wdrażane do wielu formacji policyjnych, wojskowych i zabezpieczająco-ochronnych.

Szkolenia zostały opracowane w oparciu o Nasze wieloletnie doświadczenia zawodowe.

 

SAMOOBRONA W SYSTEMIE KRAV MAGA, KAPAP lub SAMBO
Jest to program poświęcony podnoszeniu kwalifikacji pracowników służb porządkowych, ochrony oraz sił zbrojnych w zakresie taktyk samoobrony. W/w systemy walki są sprawdzonymi i stosowanymi przez jednostki specjalne na całym świecie. Systemy te doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji. Ze względu na to, ze charakterystyka pracy pracowników ochrony i policji oraz wojska jest nieco inna, nasz program jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej z tych grup zawodowych.
Program nauczania jest podzielony na dziesięć części:
  • Metody walki
  • Samoobrona
  • Zatrzymanie broni
  • Techniki samoobrony w sytuacjach z użyciem broni palnej
  • Techniki samoobrony w sytuacjach z użyciem tępych narzędzi (kij/pałka)
  • Techniki samoobrony w sytuacjach z użyciem broni ostrej (nóź)
  • Techniki samoobrony w sytuacjach z użyciem myśliwskiej broni palnej/karabinu/broni maszynowej
  • Wykorzystanie broni odebranej napastnikowi do samoobrony i natarcia
  • Walka w pozycjach leżących
  • Ćwiczenia w sytuacjach realnychGWARANTUJEMY, że nauczane przez nas techniki stają się nawykiem, ponieważ bazują na odruchach i są wykorzystywane w codziennych czynnościach. Ponadto uczymy, jak radzić sobie ze stresem towarzyszącym niebezpiecznym sytuacjom oraz kontaktowi z osobnikami szczególne agresywnymi.

 

 

HISTORIA KAPAP

 

Kapap jest systemem walki powstałym z połączenia wybranych elementów stylów I sztuk walki takich, jak: boks, judo, jujitsu, walka z nożem, bronią długą i krótką. Największy nacisk kładzie się na walkę gołymi rękoma przeciwko napastnikowi posługującemu się dowolnym rodzajem broni oraz walkę z użyciem broni. Kapap jest systemem, w którym uczy się technik pozwalających na obronę przed każdym przeciwnikiem oraz przygotowującym na zaistnienie praktycznie każdej sytuacji.

Kapap nie jest sportem, nie istnieje tu pojęcie rywalizacji sportowej. Nie jest to także sztuka walki.

Kapap to system walki

Wojownik Kapap jest szybką, precyzyjną I zarazem śmiercionośną maszyna do walki.
Kapap jest dostosowany do potrzeb, nastolatków, dorosłych a także dla policji, wojska, agencji ochrony i innych służb mundurowych. Każda z tych grup musi uczyć się i doskonalić specyficzne, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb techniki.

Osoby trenującej Kapap nie można nazwać sportowcem. To wojownik (człowiek wojny) – dosłownie. To człowiek przygotowany na każdą sytuację, obronę przed atakiem każdą bronią. To człowiek, który wie, jak obronić siebie i ludzi znajdujących się w jego otoczeniu. Jeśli wystąpi taka potrzeba, jest to człowiek, który będzie umiał posłużyć się każdym rodzajem broni (także palnej) i zrobi to prezentując doskonałą technikę.

Dopiero od 1999 roku zaczęto nauczać cywilów Kapapu, zarówno w Izraelu jak i poza jego granicami. Stało się to wiele lat po tym jak inne style, np. Krav maga, karate czy judo zyskały popularność. Ta popularność wiąże się jednak z tym, że z roku na rok tracą one swoją aktualność (czytaj: SKUTECZNOŚĆ).

Kapap, jako że powstał w atmosferze wojny i przestępczości ulicznej, charakteryzuje się technikami będącymi odpowiedzią na realne zagrożenia. Instruktorzy Kapap w Izraelu szkolą teraz oddziały Israel Defense Forces takie, jak Yamam oraz Shabak oraz oddziały specjalne.

 

 

  Wojownik Kapap jest świadomy tego, że nigdy nie otrzyma medalu za swoje umiejętności. Jedyną i zarazem najważniejszą nagrodą jest obronione życie i zdrowie.

 

Techniki specjalne KAPAP I KRAVMAGA.

 

Programy szkoleń specjalnych są oparte na izraelskim systemie KRAV MAGA, IZRAEL KAPAP. Programy te są wdrażane do wielu formacji policyjnych, wojskowych i zabezpieczająco-ochronnych,
1. Walka z wieloma przeciwnikami .
2. Walka w środkach komunikacyjnych miejskiej (autobus ,tramwaj),
3. Walka bronią palną krótką , długą.
4. Walka nożem .
5. Walka za pomocą pałki typu baton.
6. Walka w parterze .
7. Walka w pełnym umundurowaniu i rynsztunku.
8. Rozbrajanie szantażysty uzbrojonego w broń krótką ,długą, nóż , łańcuch , granat .
9. Rozbrajanie szantażysty uzbrojonego w broń krótką ,długą, nóż , granat w samochodzie osobowym.
10. Walka w ciasnych pomieszczeniach (winda)

 

Zapraszamy do kontaktu:  790 666 116       szkolenia@big-ochrona.pl